Srpska lista u Crnoj Gori poručila je danas da i dalje žive Republika Srpska Krajina (RSK) i sve srpske krajine koje su branile hrišćansku civilizaciju i čast slobodnih ljudi i naroda, kao i da će buduća pokoljenja vaspitavati da razumeju da su nastavljači ustaške ideologije i NATO pakt proterali stotine hiljada i likvidirali desetine hiljada Srba sa srpskih etničkih prostora 1995. godine.
Iz ove liste ističu da neće zaboraviti posledice genocidnih NATO akcija “Bljesak” i “Oluja” i da će buduće generacije Srba iz Crne Gore i naredna pokoljenja braće iz RSK koji su pronašli utočište u Crnoj Gori informisati na način na koji je Sveti vladika Nikolaj Velimirović podigao generacije Srba opirući se posledicama komunističkog jednoumlja – četiri miliona Srba stradalo je u Prvom i Drugom svetskom ratu, braneći proklamovane vrednosti zapadnih saveznika koji su čovečanstvu obećavali slobodu i mir.
U vremenu kada se podižu spomenici ustaškim zločincima i kada “profesionalne” diplomate, uključujući i pojedine “ekumeniste” iz redova srpske crkve, ubeđuju Hrvate da srpske dželate ne proglašavaju za svece, iz Srpske liste poručuju – Stepinac je mera rimokatoličke svetosti, a spomenici zločincima suština poimanja individualnih i kolektivnih sloboda u NDH.
Povezani tekstovi









