D.I.C. Veritas

Dnevno.hr, 04.06.2025, Srbin objasnio zašto Bajaga ne može nastupati u Hrvatskoj, a Prijovićka može

Grad Sisak je prije nekoliko dana otkazao koncert Bajage i Instruktora koji se na sisačkom Korzu trebao održati 4. lipnja povodom proslave Dana grada.

Iako su nove sisačke vlasti (HDZ) objasnile kako je razlog otkazivanja to što su od do tada vladajućeg SDP-a “zatekli praznu kasu”, te kako nisu u mogućnosti osigurati adekvatne uvjete za nastup budući da postoji povećani rizik održavanja te tehničke uvjete za održavanje koncerta, mnogi su ovu odluku protumačili kao “političku”.

Istoga je mišljenja i predsjednik Veritasa Savo Štrbac koji je to objasnio na Tanjug televiziji i to u emisiji nazvanoj “Koliko je velika mržnja Hrvata prema Srbima”:

 

“Hrvati imaju novca, otkazivanje Bajage je čista politika”

“Imaju Hrvati novca, a imaju i tehničke uvjete tako da je jasno kako je ova odluka čista politika. Naime, sad su bili lokalni izbori i došlo je do smjene vlasti u Sisku nakon što je tamo SDP vladao 12 godina. Ikić Baniček je kao SDP-ova gradonačelnica Siska s Bajagom još u siječnju potpisala ugovor, ali onda su došli HDZ-ovci koji su čak u predizbornoj kampanji govorili i obećavali da će revidirati ugovor s Bajagom. I evo, to je prvo što su napravili.”

Štrbac je zaključio i kako je HDZ-ovcima bilo najjednostavnije reći kako nema novca i da situacija nije sigurna, ali: “SDP-ovci su ih demantirali riječima da ima novca i da je ovdje samo pitanje mržnje. Zapravo, SDP-ovci su svojom reakcijom rekao bih malo i pretjerali, žešće su napali HDZ nego što to ja činim.”

 

“Prijovićka se ne povezuje sa ratom”

U emisiji se i pokušalo razjasniti zašto su neki srpski izvođači u Hrvatskoj dobrodošli, a neke se bojkotira. Konkretno, spomenula se Aleksandra Prijović koja je danima, uzastopce punila Arenu i protiv koje, očigledno, Hrvati nemaju ništa protiv:

“Ako Prijovićka nastupa bez problema, to samo znači da nije u pitanju mržnja! I opet, samo je politika u pitanju. Radi se o tome da je Aleksandra Prijović rođena 1997. i nije sudjelovala u ratu, pa se na njoj ne mogu dobiti politički bodovi, a svi znamo da se u Hrvatskoj i dalje bodovi gube i dobivaju ovisno o odnosu prema Srbima. A zašto Bajaga ne može? Hajku na njega dižu hrvatski branitelji koji podsjećaju kako je on 1993. za vrijeme rata gostovao u Kninu i Srbima dizao moral nakon akcije Maslenica u kojoj su bili poraženi. To je, dakle, bilo obrazloženje branitelja čiji glas u Hrvatskoj nije zanemariv jer je riječ o populaciji od pola milijuna ljudi.

 

 

 

Povezani tekstovi

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailfacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Komentari su isključeni.