D.I.C. Veritas

Ustaške pesme i zastave na utakmici Italija – Hrvatska u Milanu – [Video]

Izjava Save Štrbca za Dnevnik 3 RTRS-a, 18.11.2014. povodom ustaških ispada navijača reprezentacije Hrvatske na utakmici Italija – Hrvatska na stadionu San Siro u Milanu.

Fudbalske reprezentacije Italije i Hrvatske odigrale su u Milanu, 16.11.2014,  kvalifikacionu utakmicu za prvenstvo Evrope, a susret je obeležen sramnim ponašnjem gostujućih navijača i bio je prekinut u 15. i  76. minutu pri rezultatu 1:1 zbog nereda na tribini na kojoj su se nalazili navijači reprezentacije Hrvatske.

Nekoliko hiljada navijača Hrvatske, koji su posle izjednačujućeg gola najpre ubacivali baklje na teren, a potom pesmom bodrili ekipu uz ustaške povike “Za dom spremni” i “Ajmo ustaše” i mahanje hrvatskim zastavama sa velikim slovom U, zbog čega je meč prekinut na 15 minuta dok se praznila tribina sa pristalicama gostujuće ekipe.